شلوار سومالی انتحاری تروریستی حمله انتحاری

شلوار: سومالی انتحاری تروریستی حمله انتحاری گروه تروریستی اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است/ تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است ، ظریف

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته هست، اظهار داشت: ما با فهم تاریخ روابط خارجی به دنبال بهره گیری از آن به منظور ارت

زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است/ تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است ، ظریف

ظریف:زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است/ تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است

عبارات مهم : ایران

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته هست، اظهار داشت: ما با فهم تاریخ روابط خارجی به دنبال بهره گیری از آن به منظور ارتباط آنها در گذشته و حال هستیم.

به گزارش ایلنا، محمدجواد ظریف صبحگاه امروز در نخستین کنفرانس تاریخ روابط خارجی که در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد گفت: کشور عزیزمان ایران به عنوان تمدنی کهن تاریخ ساز هست، بازخوانی تحولات مرتبط با تحولات بین المللی به خاص ۲۰۰ ساله اخیر که بازتاب آن در زندگی امروز هم وجود دارد امری مهم است.

زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است/ تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است ، ظریف

وی افزود: ایرانی ها از کهن ترین ایام سهم مهمی در برقراری ارتباط با دولت ها و ملت ها داشته اند و این امر در خوابیدن از روابط تمدنی و فرهنگی استمرار داشته و در قالب رفتارهای دیپلماتیک تاکنون هم ادامه دارد.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته هست، اظهار داشت: ما با فهم تاریخ روابط خارجی به دنبال بهره گیری از آن به منظور ارتباط آنها در گذشته و حال هستیم. باید توجه داشت که مطالعه تاریخ جهت ما توقف در گذشته و افتخار صرف به داشته های تمدنی ما نیست؛ تاریخ جهت ما باید جهت درمان امروز جامعه خود و دیگر جوامع باشد و تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته هست، اظهار داشت: ما با فهم تاریخ روابط خارجی به دنبال بهره گیری از آن به منظور ارت

ظریف با بیان اینکه آن چه بیش از هر وقت دیگری ما را به مطالعه تاریخ گذشته این سرزمین فرا می خواند، ضرورت بازشناسی و بازخوانی ارزش ها و دستاوردهای علمی و فرهنگی گذشته و چگونگی استمرار آنها در ارتباطات امروز ما به خاص با مناطق همجوار هست، تصذبح کرد: حوزه تمدنی کشور عزیزمان ایران و مناطق پیرامونی آن به علت اشتراکات فراوان دینی، زبانی و فرهنگی و سابقه چندین هزار سال تمدن انسانی از جمله مناطقی است که ابزارها و امکانات بازخوانی دستاوردهای علمی و فرهنگی گذشته را در اختیار دارد.

وی افزود: یکی از مراحل آغازین شکل گیری بسیاری از تمدن های بزرگ دنیا قدیم، چگونگی انشقاق تمدن موسوم به هند و اروپایی است که تمدن ایرانی و بسیاری از تمدن های کهن و تاثیرگذار بشری از آن نشات گرفته اند. حوادث بی شماری که بر این تمدن و شاخه های برگرفته از آن گذشته هست، حقیقتی به نام تجربه تاریخی یکسان را به وجود می آورد که با فهم درست آن می توان راز درهم تنیدگی و اشتراکات فراوان فرهنگ ها و تمدن های برگرفته از تمدن ایرانی در حوزه آسیای مرکزی، قفقاز، هند، بین النهرین و خلیج فارس را بهتر درک کرد.

وزیر امور خارجه با بیان اینکه کشور کشور عزیزمان ایران به عنوان حوزه تمدنی محوری با دارا بودن جلوه های عمیق فرهنگی و قرار گرفتن در یک موقعیت مهم جغرافیایی، جایگاه مهمی در تحولات حوزه های تاریخی و تمدنی داشته هست، خاطرنشان کرد: کشور ما به علت قرار گرفتن در گذرگاه دنیا قدیم، امنیت را جهت کاروان های تجاری تامین و مبادلات فکری و فرهنگی را تسهیل می کرد و بر آن تاثیر می گذاشت.

زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است/ تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است ، ظریف

ظریف اضافه کرد: کشور عزیزمان ایران طی قرون متمادی و به صورت مستمر به توسعه و شکوفایی اقتصادی و رونق تجارت در منطقه از طریق تامین امنیت و سهولت ارتباطات اقتصادی مناطق پیرامونی و مبادلات تجاری بین شرق و غرب دنیا در مسیر بزرگراه ابریشم کمک کرده است.

وی با بیان اینکه این نقش آفرینی از یک پیوستگی تاریخی برخوردار هست، ابراز داشت: سرزمین کشور عزیزمان ایران در میانه تعاملات شرق و غرب عالم، مرکزی جهت تبادل و تضارب آراء و اندیشه ها و همزیستی و تعامل اقوام و مذاهب متفاوت در حوزه های شرقی و غربی تمدن ایرانی و اسلامی بوده هست؛ به گونه ای که اندیشه های متضاد درکوره اعتدال ایرانی فرآوری شده است اند و از تلفیق آنها با اندیشه اعتدال گرایانه و اشراقی ایرانی و ارزش های برگرفته از تمدن اسلامی، افکار و اندیشه های نوین و سازنده به منطقه و دنیا ارائه شده است اند.

رییس دستگاه دیپلماسی با بیان اینکه زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته هست، اظهار داشت: ما با فهم تاریخ روابط خارجی به دنبال بهره گیری از آن به منظور ارت

این دیپلمات عالی رتبه کشورمان با بیان اینکه ایرانِ امروز کشوری فعال و تاثیرگذار در پرسشها منطقه ای و جهانی و خود یکی از کنشگران مهم روابط بین الملل هست، عنوان کرد: تجربه تاریخی یکسان ما و همسایگانمان نشان می دهد که کشور عزیزمان ایران در قرون گذشته نیز بر شکل گیری تحولات منطقه و دنیا اثر گذار بوده است.

ظریف تاکید کرد: تاریخ معاصر ۲۰۰ ساله اخیر کشور عزیزمان ایران نیز مملو از اتفاقات مهم و آینده ساز و توأم با سختى ها و آسانى ها های زیادی بوده هست؛ ولی لطف الهی و مقاومت پایداری مردم باعث شده است تا کشور از دل بحران ها به سلامت عبور کند و استقلال و تمامیت ارضی خود را حفظ نماید.

زندگی امروز ما در گرو فهم دقیق تاریخ گذشته است/ تاریخ جهت درس گرفتن و بهتر زیستن است ، ظریف

وی با تاکید بر اینکه باید به بااهمیت ترین نقطه عطف تاریخ روابط خارجی کشور عزیزمان ایران در دوران معاصر، یعنی انقلاب اسلامی، توجه جدی کرد، بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران، با شعار محوری، «استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی»، خواست تاریخی مردم کشور عزیزمان ایران یعنی استقلال واقعی را تحقق بخشید. ارمغان استقلال جهت جمهوری اسلامی ایران، بدست آوردن اعتماد به نفس ملی، منطقه ای و بین المللی بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی ادامه داد: مقاومت مردم کشور عزیزمان ایران در چهار دهه گذشته، مخصوصا در دوران جنگ تحمیلی، درخت استقلال و اعتماد به نفس ما را بارور کرد و از این رهگذر است که جمهوری اسلامی ایران، در موقعیت کنونی، کنشگری موثر و مثبت در تحولات منطقه ای و بین المللی است.

ظریف با بیان اینکه تاریخ روابط خارجی کشور عزیزمان ایران در قرون گذشته مشحون از عبرت ها و درس هائی است که در شرایط بسیار پیچیده و سیال کنونی جهت تحلیل و فهم تحولات بین المللی و مدیریت علمی و عملی سیاست خارجی نیازمند توجه است.، گفت: این آموزه دینی و قرآنی است که ما را به تأمل و اندیشیدن در آینده و سرگذشت ملت ها و اقوام پیشین فرا می خواند. جهت ما، توکل و اتکاء به حضرت حق، اعتماد به نفس و نهراسیدن از قدرت های مادی، جدی گرفتن خود و امکانات بومی، عبرت های مهم و بنیادینی است که هیچ کارگزار سیاست خارجی نمی تواند آنها را نادیده گیرد. همچنین دقت در تحلیل و اقدام و تصمیم گیری سیاست خارجی، عدم اعتماد به قدرت های استکباری و دوستی و تعامل با همسایگان را باید مد نظر قرار داد.

وی افزود: جهت دیگران نیز، نگاهی گذرا به حرکت مردم کشور عزیزمان ایران در تاریخ باید این واقعیت را روشن کند که مردمان این مرز و بوم، به حفظ هویت، تمامیت ارضی و استقلال همه جانبه خود بسیار حساسند و همانگونه که بارها تجربه شده است هست، در حفظ این ارزش های والا، جانفشانی کرده و می کنند.

وزیر امور خارجه با اشاره به بعضی از کشورها اظهار داشت: امیدوارم هیاهوسالاران بین المللی و منطقه ای، اندکی از تاریخ مقاومت مردم کشور عزیزمان ایران در طول تاریخ را مطالعه کنند. روایت سازی و قالب بندی بعضی از رسانه ها و نوشتارها در مورد اینکه کشور عزیزمان ایران در پی احیای امپراطوری کهن و یا گسترش حوزه نفوذ سرزمینی خود هست، همه گزاره های باطل و بی بنیادی هستندکه فقط و فقط جهت تنیدن در پروژه کشور عزیزمان ایران هراسی ساخته و پرداخته شده است اند.

ظریف یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران، برحفظ تمامیت ارضی کشورهای منطقه و استقلال آنها تأکید دارد و منافع خود را در منطقه ای قدرتمند، پیشرفته و با ثبات می بیند. جمهوری اسلامی منافع خود را در منطقه ای قدرتمند، پیشرفته و با ثبات می بیند.

واژه های کلیدی: ایران | تاریخ | خارجی | اسلامی | تاریخی | ایرانی | استقلال | استقلال | انقلاب اسلامی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs